Už roste!

 

Taky jste si toho všimli? Na některých polích už se vlní obilí a na někde se teprve objevují  první lístečky. Kukuřice.

Bude to chtít ještě trochu času než dozraje a promění se v materiál k našemu tvoření. Ale jestli máte trochu fantazie jako já, možná si dokážete místo rostlinek představit pole plné andělíčků, panenek a dalších maličkostí, ve které se kukuřičné šustí může proměnit.

Kukuřice je teplomilná rostlina, a proto její výsev patří k jedněm z posledních. Půda musí mít teplotu alespoň 8 stupňů, aby mohlo semínko začít klíčit. Proto se vysévá od poloviny dubna do poloviny května. Nejdříve se objeví první dva lístky – to se dělo právě v uplynulých dnech. Po zbytek času je potom potřeba dost vláhy a sluníčka, aby rostlinka rostla tak, jak má, byla plná síly a života.

A než nám to všecko naroste a dozraje, můžete si tu dobu čekání zpříjemnit četbou mého ebooku Kukuřičný svět a třeba až přijde podzim, vyzkoušíte si, jaké to je, vyrobit si své první drobnosti ze šustí.

15 let vdechuji život kukuřičnému šustí a měním jej na výrobky, které potěší oko, zkrášlí domov. A díky nabytým zkušenostem naučím tento zázrak (s)tvoření i vás. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Co víte o kukuřičném šustí a tvoření z něho? Čtěte eBook zdarma

  • Nejnovější články
  • Kategorie
  • Sejdeme se na Facebooku